Prvé písomne doložené správy o Veľkých Šúrovciach  a Zemianskych Šúrovciach sú z roku 1241 a 1256, o Varov Šúri z roku 1423 a o Valtov Šúri z roku 1426

Náš príbeh  sa začal písať v roku 1952 kedy vzniklo bývalé družstvo JRD. Na začiatku našej cesty bola socialno-administratívna budova na hospodárskom dvore Šúrovce. Ako čas plynul prichádzali nové vízie a možnosti. Jednou velkou víziou bolo opat vdychnut byv. družstvu život a lesk. Po rokoch tvrdej práce vznikol  náš Penzion Zemiansky dvor ktorý leží na úrodnej Podunajskej nížine medzi Váhom a Dudváhom v blízkosti mesta Sereď, len 12 km od okresného mesta Trnava, v nadmorskej výške 132 m.n.m.

Penzion Zemiansky dvor hosťom  ponúka rodinnú a srdečnú atmosféru, elegantnú architektúru spojenú s historickými prvkami,   príjemný štandard ubytovania v 9 elegantných a komfortných izbách. Penzion disponuje aj príjemným a štýlovým zázemím Gazdovskej izby pre obchodné rokovania, školenia, semináre, konferencie či firemné podujatia, ale aj rodinné oslavy menšieho charakteru i na spoločenské akcie ako recepcie. V útrobách Gazdovskej izby Vás radi prevedieme našim vínnym labyrintom kde zažijete nezabudnuteľnú atmosféru. Naši hostia majú k dispozícii menší saunový svet kde si dokonale oddýchnu a načerpajú novú energiu. .

Tešíme sa na Vás !